KONST / Skulptur & konsthantverk / Relief 17025050
nr 1702 5050
KG Bejemark
(1922-2000), Sverige
Relief, Terrakotta, interiör. Signerad, daterad -68,11x14 cm
Karl Göte, KG, Bejemark, född 1922, död 2000, svensk målare och skulptör.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 19 maj 2025
kl 20:51:16
16/5 09:14:30
100 kr
19/5 14:38:57
KG Bejemark
Läs mer om KG Bejemark